NATEO D VITAMĪNS

NATEO ir dabisks D vitamīns, kas piemērots visai ģimenei – ērti dozējamu pilienu, koncentrētu kapsulu vai dabīgo un garšīgo želejvitamīnu veidā (bez želatīna un bez mākslīgām krāsvielām).

NATEO D vitamīns tiek ražots sadarbībā ar Vācijas, Francijas un Itālijas izvejvielu ražotājiem, kas palīdz gādāt par produkta nemainīgi augstu kvalitāti. Visi NATEO D produkti tiek ražoti pēc mūsu formulas stingrā kvalitātes kontrolē, lai gādātu par produkta drošību un efektivitāti.

KAM D VITAMĪNS IR NEPIECIEŠAMS?

🟡 Bērniem
D vitamīns nepieciešams bērna kaulu normālai attīstībai un augšanai.
🟡 Pieaugušajiem
D vitamīns palīdz nodrošināt normālu imūnsistēmas darbību. D vitamīns arī palīdz uzturēt normālu muskuļu darbību, kas veiksmīgāk un ātrāk palīdz muskuļiem atjaunoties pēc slodzes.
🟡 Grūtniecēm
Pietiekams D vitamīna līmenis grūtniecības laikā palīdz veidoties mazuļa kaulu sistēmai un samazina rahīta risku pēc dzimšanas.
🟡 Senioriem
Palīdz rūpēties par vecāka gadagājuma cilvēku kaulu stiprību. Kaulu trauslums ir viens no osteoporozes iemesliem senioriem.

Kad cilvēkiem ir palielināta nepieciešamība pēc D vitamīna?

Rudens, ziemas un pavasara periodā

Maz uzturoties saulē vai lietojot saules aizsargkrēmus

Lielāko dienas daļu uzturoties iekšteplās (skolā, darbā, utt.)

Bērniem un pusaudžiem straujas augšanas laikā

Sievietēm grūtniecības un bērna zīdīšanas laikā

Paliekot vecākiem – samazinoties kaulu blīvumam

Efektīvi nodrošina nepieciešamo D vitamīna līmeni

Lietots pareizās devās, NATEO paceļ D vitamīna līmeni asinīs, un, turpinot lietot uzturošo devu, nodrošina nepieciešamā D vitamīna līmeņa saglabāšanos.

Dabiskas izcelsmes D vitamīns

NATEO produktos ir tikai dabiskas izcelsmes sastāvdaļas: D3 vitamīns holekalciferols no lanolīna un augu izcelsmes triglicerīdu maisījums no īpaši attīrītas saulespuķu eļļas.

D vitamīns imunitātei

D vitamīnu ir nepieciešams lietot regulāri ikvienam, jo tas veicina normālu imūnsistēmas darbību. D vitamīns palīdz uzturēt zobu un kaulu veselību, kas ir īpaši būtiski zīdaiņa un maza bērna vecumā, lai neveidotos rahīts, kā arī vecāka gada gājuma cilvēkiem, lai veicinātu kalcija uzsūkšanos.

Svarīgi!

Zīdaiņu un bērnu devu izvēlē nepieciešams vērst īpašu uzmanību, jo devas var būt mainīgas atkarībā no bērna vecuma, kā arī pašiem mazākajiem D vitamīns var daudzviet būt pievienots papildu.

NATEO D Gummy

D3 vitamīns garšīgos košļājamos želejvitamīnos ar dabīgu augļu un ogu garšu

Nateo D gummy ir garšīgs dabiskas izcelsmes D vitamīns ikdienas lietošanai, kas garšos kā bērniem, tā pieaugušajiem. Tik garšīgs, ka bērni paši prasa!

D vitamīns ir eļļā šķīstošs, tāpēc NATEO D Gummy esošais D vitamīns ir eļļas mikroemulsijas (mikroskopisku pilienu) veidā. Pilieni sava mazā izmēra dēļ nemaina želejvitamīnu garšu un struktūru.

Īpaši ieteicams lietot gada tumšajā periodā, kad nav iespējams uzņemt D vitamīnu ar saules gaismu. Kā arī gan bērniem, gan pieaugušajiem, kuri daudz laika pavada iekštelpās, ir lietderīgi Nateo D Gummy lietot visa gada garumā.

NATEO D + Magnijs B6

D vitamīns veicina normālu imūnsistēmas darbību, palīdz uzturēt zobu un kaulu veselību, normālu muskuļu darbību, kā arī veicina kalcija un fosfora normālu uzsūkšanos un izmantošanu.

Magnijs veicina normālu muskuļu darbību, palīdz samazināt nogurumu un nespēku, kā arī palīdz nodrošināt normālu enerģijas ieguves vielmaiņu.

B6 vitamīns veicina normālu nervu sistēmas darbību, kā arī veicina normālas psiholoģiskās funkcijas.

Atbildes uz jautājumiem, kas Tevi varētu interesēt!

Kad nepieciešams lietot NATEO D+ Magniju B6?

D vitamīnu, magniju un B6 vitamīnu elementu svarīgi lietot tiem, kuri vēlas uzlabot savu imunitāti, kā arī ikdienā sastopas ar paaugstinātu fizisko vai mentālo slodzi, piemēram:

 • Mācību laikā, kad nepieciešams ilglaicīgi koncentrēties
 • Stresainos darba apstākļos, sastopoties ar lielu darba daudzumu, strauju ikdienu, nogurumu
 • Sportojot, lai nodrošinātu prāta un ķermeņa koordināciju, kā arī gādātu par muskuļu spēju izturēt slodzi un no tās atgūties

Kāpēc tieši šie trīs elementi – magnijs, B6 un D3 vienā kapsulā?

Vienā kapsulā ir tieši šie trīs elementi, jo tie, savstarpēji iedarbojoties, nodrošina īpaši augstu uzsūkšanās spēju organismā:

B6 vitamīns veicina magnija uzsūkšanos

Magnijs palīdz D3 vitamīnam sasniegt D vitamīna receptorus (šūnas, kas ir atbildīgas par D3 vitamīna iedarbošanos organismā)

Kāda atšķirība – magnija oksīds, citrāts vai helāts?

NATEO D+ Magnijs B6 kapsulās ir tieši jaunākās paaudzes magnijs – magnija helāts.

No visiem šiem magnija savienojumiem (magnija oksīds, helāts, citrāts, utt.), kuri visbiežāk ir sastopami magnija tabletēs vai kapsulās, ir pierādīts, ka magnija helātam ir visaugstākā spēja uzsūkties organismā. Tas nozīmē, ka ar magnija helātu var krietni ātrāk un efektīvāk panākt vēlamo efektu.

Piemēram, pētījumi perāda, ka magnija helāta uzsūkšanās spēja ir vismaz 70% augstāka nekā magnija oksīdam*! Šī magnija veida augsto uzsūkšanās spēju nodrošina tas, ka magnija helāts ir mazmolekulārs – šī magnija molekula ir mazāka un var veiksmīgāk tikt iekšā šūnā.

= ar mazāku magnija daudzumu ir iespējams iegūt tādu pašu, ja ne labāku efektu no magnija uzņemšanas. Nav nepieciešams lietot lielu daudzumu magniju saturošus preparātus.

*Pētījums par magnija helāta uzsūkšanās spēju:

Vynckier, A.K., Vanheule, G., Vervaet, C., Driessche, M. V. (2020). Types of Magnesium Salt and Formulation Solubility that Determines Bioavailability of Magnesium Food Supplements. J Nutr Food Sci.10:781. doi: 10.35248/2155-9600.20.10.781

NATEO D + Omega-3

D vitamīns veicina normālu imūnsistēmas darbību, palīdz uzturēt zobu un kaulu veselību, normālu muskuļu darbību, kā arī veicina kalcija un fosfora normālu uzsūkšanos un izmantošanu.

Omega-3 taukskābes EPS un DHS sirds veselībai. Labvēlīgo ietekmi panāk, ik dienas uzņemot vismaz 250mg EPS un DHS, kas atbilst vienai kapsulai NATEO D Plus.

Nepieciešamā dienas deva ar D3 vitamīnu un vērtīgajām Omega-3 taukskābēm nelielā kapsulā

Ikdienas lietošanai – gan D vitamīnu, gan Omega-3 taukskābes ieteicams uzņemt visa gada garumā

Sirds un asinsvadu profilaksei – viena NATEO D+ Omega-3 kapsula satur dienas devu neaizstājamās Omega 3 taukskābes, kas nepieciešamas sirds un asinsvadu profilaksei

Ērti lietojams – kapsula nav parastās Omega-3 kapsulas izmērā (kas nereti ir garena un liela), bet gan mazāka. Tā ir viegli norijama un nerada zivju garšas atraugas

Sastāvā ir Peru anšovu eļļa ar ‘Friend of the Sea’ statusu – tā tiek iegūta no zivjsaimniecībām, kuras nodarbojas ar ilgtspējīgu akvakultūru (nerada kaitējumu videi un vietējām ekosistēmām).

NATEO D+ Omega-3 ir drošs, efektīvs, un ekoloģisks produkts, kas satur tikai augstākās kvalitātes sastāvdaļas

Biežāk uzdotie jautājumi

Kam nepieciešams D vitamīns?

D vitamīns ir nepieciešams visiem, neatkarīgi no vecuma. Visu vecumu cilvēkiem tas iesaistās imunitātes veidošanās procesos un palīdz izvairīties no dažādām saslimšanām.

 • Bērniem tas palīdz izveidoties stipriem zobiem un kauliem
 • Pieagušajiem D vitamīns palīdz noguruma mazināšanā
 • Vecākiem cilvēkiem tas rūpējas par kaulu stiprumu un palīdz izvairīties no osteoporozes

Papildu, ir cilvēki, kam ir palielināta nepieciešamība pēc D vitamīna, piemēram:

 • Grūtniecēm, lai parūpētos ne tikai par savu, bet arī bērna veselību
 • Sportistiem, jo D vitamīna receptori atrodas muskuļos un gādā par muskuļu spēku un atjaunošanos pēc slodzes

Cik vitamīna D jāuzņem ikdienā?

Ikdienā nepieciešamo D vitamīna daudzumu ietekmē dažādi apstākļi:
 • Sākotnējais D vitamīna līmenis organismā
 • Gadalaiks
 • Tas, cik ilgu laiku uzturamies ārā un saņemam tiešus saules starus
 • Ķermeņa svars
 • Ādas krāsa (ar tumšāku ādas krāsu vai iedegumu nepieciešams pavadīt ilgāku laiku saulē

Ja nav laika vai iespēju noteikt savu D vitamīna līmeni, nepieciešams izvēlēties savu un ģimenes locekļu profilaktisko D vitamīna devu pašiem. EFSA (Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde) dažādām vecuma grupām ir noteikusi nepieciešamās D vitamīna diennakts devas:

Zīdaiņiem (līdz 1 gada vecumam) – 1000 SV dienā

Bērniem (1-10 gadu vecumā) – 2000 SV dienā

Pieaugušajiem un bērniem no 11 gadu vecuma – 4000 SV dienā

Kur iespējams iegūt D vitamīnu?

Ir trīs veidi, kur iegūt D vitamīnu, kas tik ļoti nepieciešams cilvēka organismam:

 • No saules stariem
 • Ar uzturu no dažādiem dzīvnieku valsts produktiem;
 • Ar uztura bagātinātājiem/medikamentiem

Saules stari

Saule (konkrētāk UV B starojums) ir tā, kam būtu jānodrošina apmēram 90% no cilvēkam nepieciešamā D vitamīna daudzuma.

Tomēr mūsu ģeogrāfiskais novietojums to traucē – mūs ļoti īsu gada laiku sasniedz saules stari, kuri ražo D vitamīnu mūsu organismā (aptuveni 2-3 mēnešus vasarā). Papildu, nav ieteicams speciāli paildzināt atrašanos tiešajos saules staros, jo daudzi zinātniskie pētījumi pierādījuši ādas vēža riska palielināšanos UV staru ietekmē.

Uzturs

Ar uzturu uzņemam tikai apmēram 10% no nepieciešamā vitamīna D parasti uzņemam ar uzturu. Produktu klāsts, kas satur D vitamīnu, nav pārāk plašs, piemēram, treknas zivis (skumbrijas, laši), olas dzeltenums un dzīvnieku aknas. D vitamīns ir arī brīvā dabā turētu govju pienā. Lai cilvēks tikai ar uzturu saņemtu nepieciešamo  vitamīna D devu (4000 SV pieaugušam cilvēkam), katru dienu būtu jāapēd 250 grami svaiga laša, 40 olas, vai arī jāizdzer 10 krūzes piena. Un tas pa spēkam katru dienu ir tikai retajam.

Uztura bagātinātāji/medikamenti

Tā kā mūsu platuma grādos saules gaisma un uzturs ļoti bieži nav pietiekams D vitamīna avots, D vitamīnu ir ieteicams lietot papildu. D vitamīnu saturoši uztura bagātinātāji ir ērts veids, kā uzņemt D vitamīnu sev ērtākajā formā un devā. Tādējādi izvairāmies no pārlieku lielas uzturēšanās saulē, kā arī nesabalansēta uztura.

 

 

Kas ir D vitamīna trūkums (deficīts)?

D vitamīnam organismā ir daudz dažādu funkciju, tāpēc nav viena konkrēta pazīme, pēc kuras varētu spriest par D vitamīna trūkumu.

Visām vecuma grupām D vitamīna trūkums negatīvi ietekmē imūnsistēmu– tā kļūst vājāka. Bieži pirmās pazīmes, kas liecina par D vitamīna trūkumu, var būt nogurums un nomāktība, īpaši bieži tas novērojams pavasarī, kad pēc garās ziemas visas rezerves ir izsmeltas.

Dažādu vecumu cilvēkiem D vitamīna deficīts var izpausties dažādi.

Rahīta attīstīšanās zīdaiņiem, muskuļu nespēks un nogurums bērniem un pusaudžiem, kaulu trausluma palielināšanās vecāka gadu gājuma cilvēkiem ir tikai dažas no pazīmēm, kuras liecina par D vitamīna trūkumu.

Ja ir aizdomas par D vitamīna deficītu, nav jāgaida līdz parādīsies kādi veselības traucējumi, bet vēlams laicīgi parūpēties par savu D vitamīna līmeni. Nepieciešamības gadījumā iespējams veikt laboratorisku analīzi – noteikt šī svarīgā vitamīna līmeni asinīs. Pēc analīzēm ārsts noteiks nepieciešamo D vitamīna devu, lai ne tikai paceltu D vitamīna līmeni, bet arī to noturētu.

Kāpēc izvēlēties tieši NATEO D vitamīnu?

Tieši NATEO D vitamīns būs Tavs labākais palīgs – ar NATEO Tu iegūsti vairāk!

 • Tas ir pateišām efektīvs D vitamīns, ko pierāda gadījumi no ārstu prakses – lietots pietiekošā devā un ilgumā, NATEO D vitamīns efektīvi paceļ un notur D vitamīna līmeni
 • Tikai labākās sastāvdaļas – NATEO D vitamīns ir dabiskas izcelmes D vitamīns, kas nesatur mākslīgas krāsvielas, aromatizētājus vai konservantus. Katra sastāvdaļa ir rūpīgi izvēlēta, lai garantētu labāko rezultātu.
 • Tam ir pielāgojamas devas – no mazākajām devām priekš zīdaiņiem, līdz devām, kas paredzētas pieaugušajiem
 • Tas pieejams dažādās formās – kā pilieni, kapsulas un želejvitamīni. Katram ir iespēja izvēlēties sev patīkamāko veidu, kā uzņemt D vitamīnu!

“Mūsu ģimenē Nateo D Gummy želejvitamīni garšoja visiem, jo īpaši mazajiem,” stāsta divu dēlu mamma Linda.

IEGĀDĀTIES NATEO

NATEO D VITAMĪNS

NATEO pilieni

Nateo pilieni būs piemēroti jaundzimušajiem, maziem bērniem un arī pieaugušajiem. Īpaši ērtā pipete ļauj viegli un ātri dozēt nepieciešamo D vitamīna daudzumu, lai D vitamīnu varētu iepilināt uzreiz mutē. Sastāvā ir dabiskas izcelsmes D vitamīns un īpaši attīrīta saulespuķu eļļa.

NATEO kapsulas

NATEO kapsulas pieejamas divās devās – 2000SV un 4000SV, lai tās varētu lietot gan bērni, kas jaunāki par 11 gadiem, un arī pieaugušie. Pielāgo sev vajadzīgai ikdienas D vitamīna devai un ērti paņem līdzi. Tagad D vitamīna kapsulas pieaugušajiem arī ar Omega-3 taukskābēm!

NATEO želejvitamīni

NATEO D gummy ir D vitamīns želejvitamīnu veidā, kas īpaši garšos jaunākajiem ģimenes locekļiem. Bērnam nepieciešams tikai viens želejvitamīns dienā, lai uzņemtu nepieciešamo profilaktisko devu. Želejvitamīni nesatur mākslīgās krāsvielas un želatīnu. Izvēlies dabīgu un garšīgu D vitamīnu!

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU.